Jak nanosić druki na ubrania?
Jak nanosić druki na ubrania?

Tworzenie nadruków na koszulkach już od wielu lat zyskało ogromną popularność- bez znaczenia na wiek osób noszących dany T-shirt. Może zastanawiasz się, jak zrobić nadruk na koszulce? A jak stworzyć napisy lub nadruki na koszulkach i tekstyliach? Dodatkowo w głowie może powstać obawa czy nadruk na bluzce lub t-shircie może być trwały? Jeśli interesuje Cię ten temat, przeczytaj ten artykuł, napisany razem z mybaze.com w którym znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

W jakim celu wykonuje się samemu nadruki na koszulkach?

Bardzo często przechodząc przez ulice, z zainteresowaniem patrzymy na koszulkę osoby idącej obok. Dany napis czy też grafika wzbudza w nas ciekawość (a często i uczucie zazdrości). Na koszulach można spotkać różne grafiki z ulubioną postacią z bajek czy filmu. Napisy to zazwyczaj cytaty z popularnych seriali oraz filmów, a czasami śmieszne powiedzonka, poprawiające nastrój

Można zauważyć coraz większą ilość osób, które decydują się na własne koszulki. Pozwala to na wyróżnienie się z tłumu. Jeśli zastanawiasz się jak szybko i łatwo stworzyć własny niepowtarzalny T-shirt męski biały, tutaj polecamy koszulki adidas https://mybaze.com/pl/koszulki-i-t-shirty-meskie/adidas/, zaraz przestawimy i omówimy sposoby nanoszenia druków na koszulkę. Bardzo modne stało się wykorzystywanie nadruków w świecie biznesu. Pozwala to na rozpoznawanie i promowanie danej marki. Dzięki darmowym gadżetom rozdawanym ze swoim logo, potencjalnym klientom zwiększa się sprzedaż, a tym samym obroty firmy wzrastają.

Własny nadruk na koszulce- od czego zacząć?

Po krótkim wstępnie teraz zajmiemy się dokładnym objaśnieniem, jak zrobić nadruk na koszulce. Jaki jest pierwszy etap w tym procesie? Już samo wybranie i przygotowanie grafiki jest trudnym zadaniem, nawet dla projektanta z dość krótkim doświadczeniem.

Wymagana jest bardzo duża wiedza na temat programów graficznych. Osoba na takim stanowisku powinna być pewna w swoich działaniach, wszelką teorie przekształcić na praktykę. W ten sposób będzie umieć obsługiwać się urządzeniami i w odpowiedni sposób wykona transfer wzoru na dany materiał. Przy zamówieniu koszulki z nadrukiem w drukarni, warto przygotować się na szczegółowy wywiad pozwalający stworzyć wymarzoną koszulkę.

Odpowiedni wybór techniki

Zacząć należy od wybrania konkretnego materiału, na którym powstanie grafika lub napis. Wybierać można w każdym dostępnym rodzaju materiału na rynku. Zwykły klasyczny T-shirt męski biały, koszulka polo, bluzka z długim rękawem a może koszulka bez rękawów? Od tego wyboru zależy przebieg całego projektu, który ma za zadnie przeniesienie planu na postać wektorową. Dobre i precyzyjne ujęcie elementu w wektorach, zapewni na dalsze skalowanie na różnorodnych rodzajach ubrań, bez martwienia się o wygląd ubrań, ponieważ będzie wyglądać dobrze.

Nie ma mowy o utracie jakości grafiki lub napisu. Następną rzeczą jest kwestia koloru oraz materiału odzieży przeznaczonej do nadruków. Przy zamówieniu możemy doradzić konkretną metodę do danej części garderoby. Dla koszulek wykonanych z poliestru najlepszą techniką będzie druk sublimacyjny. Jest tylko jeden minus, ponieważ nie daje on możliwości korzystania z białego koloru. Jeśli chodzi o bawełnę, najlepiej stosować druk pigmentowy. Daje to gwarancję dobrej jakości białego koloru wzorów na ciemnych ubraniach. Każdy rodzaj tkaniny warto przeanalizować i wybrać odpowiedni rodzaj druku.

Dodatkowe, warte uwagi szczegóły

Przed zamówieniem warto zastanowić się, jaki będzie ogólny nakład zlecenia. Istnieją konkretne techniki, które świetnie sprawdzają się przy większych ilościach danego zlecania. Do takich technik zalicza się druk sitodruk. Jego przeciwieństwem jest technika DTG, która lepiej sprawdzi się przy zamówieniu kilku sztuk ubrań z daną grafiką. Najkorzystniejsze formaty plików to projekty graficzne o rozdzielczości 300 dpi w formacie cyfrowym, na przykład Tiff, PDF, EPS i PSD.

Jeżeli posiadasz już wszelkie informacje na temat rodzaju tkaniny i metodzie druku, nadszedł czas na kolejny krok. Następny po przygotowaniu projektu. A jest nim wybór technologii druku. Rodzaj podłoża drukarskiego ma duże znaczenie w trakcie całego procesu tworzenia wzoru. Bez odpowiedniej wiedzy na temat tych zagadnień możesz narazić się na wysokie koszty, które nie zapewnią Ci wymarzonego efektu.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony